Daugelį metų mūsų šalyje buvo draudžiamas varpų skambėjimas, tad buvo pamiršti ir darbai, susiję su varpų projektavimu, liejyba bei naudojimu.
Susibūrę į kūrybinę grupę, mes, įvairių sričių specialistai, savo darbu prisidedame prie naujų varpų gimimo ir jų skambesio sugrąžinimo į kasdienį mūsų gyvenimą. Atliekame pamirštus, tačiau šiandien vėl būtinus darbus. Kūrybinė grupė ATGIMSTANTYS VARPAI galutinai susiformavo ir pradėjo kolektyvinę veiklą 1995 m. Grupėje dirba profesionalūs inžinieriai, savo darbe naudojantys firmos RESEARCH ENGINEERS kompiuterinio projektavimo sistemą STAAD/Pro, architektai, muzikologas, istorikas, menininkas - kalvis ir mikroprocesorinės tecnikos specialistas. Visi kartu esame pajėgūs atlikti sudėtingus statinių projektavimo - konstravimo darbus, istorinius, muzikinius ir statybinius tyrimus, projektuoti ir montuoti bokštų laikrodžius, varpų pakabinimo konstrukcijas ir varpų valdymo įrengimus bei kurantus iš tikrų arba elektroninių varpų, atlikti visus reikalingus varpų remonto ir kalto juodo metalo restauravimo bei meninės kalvystės darbus. Nuo 1999 m. teikiame papildomą paslaugą - montuojame įgarsinimo įrangą didelėse patalpose.
Mūsų partneris - Lenkijoje esanti Zbignevo FELČINSKIO liejykla, kurioje varpai liejami nuo 1808 metų. Šios liejyklos varpai puikiai skamba ne tik Lenkijos, bet ir daugelio pasaulio šalių bokštuose, o tarptautinėse parodose yra ne kartą įvertinti aukščiausiais apdovanojimais. Grupėje dirba varpų liejyklos atstovas.
Visada rekomenduosime, kad Lietuvos bažnyčioms ir civilinėms reikmėms naujai lieti varpai pagal galimybes pratęstų lietuviškų varpų puošybos, heraldikos, fundatorių ir kitų užrašų tradicijas, taip pat varpų skambesio aukščio ir tembro derinių bei skambinimo ritmų istorinius pavyzdžius.
|