Naujienos PASLAUGOS Apie mus Kontaktai
Kūrybinė grupė ATGIMSTANTYS VARPAI
Remontuojame ir atnaujiname susidėvėjusius varpus
Varpų amžius negali būti iš anksto tiksliai nustatytas. Ilgaamžiškumas priklauso nuo varpo liejimo technologinių ypatybių ir jo priežiūros naudojimo metu. Iš praktikos matome, kad gerai prižiūrimų varpų amžius iki neišvengiamo skilimo turi siekti keletą šimtų metų.
Varpų remonto ir restauravimo tikslai yra šie:
  1. pašalinti defektus, atsiradusius naudojimo metu ir turinčius įtakos varpų ilgaamžiškumui;
  2. pašalinti naudojimo metu atsiradusius defektus, turinčius įtakos varpų garso grynumui;
  3. užtikrinti, kad varpai, kurie įrengti gerai matomose vietose, neprarastų estetinės išvaizdos.
Siekiant šių tikslų, yra keičiamos bei restauruojamos:
  1. įvairios susidėvėjusios tarpinės, pagamintos iš elastingų medžiagų;
  2. susidėvėję varpų plieninės detalės, tame tarpe ir varpų šerdys;
  3. susidėvėję varpų pakabinimo konstrukcijų dalys ar visos konstrukcijos;

Kartais aukščiau išvardintų priemonių nebepakanka. Tuomet patys varpai yra perkabinami kitaip ar netgi keičiamas skambinimo šiais varpais būdas.

Atnaujinant varpų estetinę išvaizdą, jie yra valomi, plaunami, poliruojami, auksuojami ir sidabruojami. Esant reikalui, jie gali būti dengiami bespalvėmis ar konkrečiai vietai tinkančiomis spalvotomis dangomis.

Visi varpai yra unikalūs savo balsu. Taip pat senieji varpai yra istorijos ir kultūros faktų šaltiniai bei nepakartojami meno kūriniai.
Kiekvieno varpo skilimas yra didelė žala mūsų kultūros paveldui, nes skilęs varpas negali būti suremontuotas net ir šiuolaikinėmis "technikos amžiaus" priemonėmis. Iš literatūros bei praktikos žinome, kad visi bandymai užlydyti varpo skilusias vietas nesuteikia jam naujo gyvenimo.

Varpų remonto ir restauravimo darbams atlikti reikia gilių žinių apie varpus ir jų įrengimo konstrukcijas. Patys darbai fiziškai sunkūs ir pavojingi darbo saugos požiūriu, tačiau juos būtina periodiškai atlikti kiekvienam varpui. Dėl neremontuojamų varpų pakabinimo konstrukcijų įvyksta avarijos - varpai krenta, pramušdami stogus, perdangas, tuo padarydami didelę materialinę žalą ir sukeldami pavojų žmonėms.

Naujienos PASLAUGOS Apie Mus Kontaktai

© 1999-2003 Kūrybinė grupė ATGIMSTANTYS VARPAI
atlikta: [ karera design ] 1999