Naujienos PASLAUGOS Apie mus Kontaktai
Kūrybinė grupė ATGIMSTANTYS VARPAI
Projektuojame ir įrengiame bokštų laikrodžius su kurantais

Laisvieji miestai jau viduramžiais didžiavosi savo rotušės bokšte įtaisytu bokšto laikrodžiu ir varpu, simbolizuojančiais miesto teises bei savivaldą. Miestai gyvendavo pagal varpo dūžius. Ši tradicija pasiekė XX - ąjį amžių ir tebegyvuoja šiandien.

Bokštų laikrodžiai, kuriuos įrengiame, gali būti:
  1. Rodykliniai, su vienu, dviem, trim arba keturiais ciferblatais, kurių skersmuo gali siekti iki kelių metrų. Ciferblatai kiekvieno bokšto laikrodžiui gaminami pagal individualų, tik šiam laikrodžiui skirtą projektą. Kiekvienam laikrodžiui gali būti įrengti kurantai.

  2. Garsiniai laikrodžiai, be ciferblatų. Šie laikrodžiai turi tik kurantus ir jų valdymo įrenginį.

Visi laikrodžiai yra patys save koreguojantys pagal laiko etaloną radijo signalu DCF arba signalu iš palydovinės sistemos GPS.

Bokšto laikrodžių kurantai gali būti:
  1. Sudaryti iš tikrų varpų. Garsas išgaunamas suduodant specialiu plaktuku į varpo šoną. Minimalus varpų skaičius - du, didesnysis iš jų skirtas valandų, o mažesnysis - ketvirčių skaičiui skambinti. Norint turėti plačių melodinių ir harmoninių skambinimo galimybių kurantus, reikia įrengti bent keletą varpų. Varpai projektuojami ir liejami konkrečiam bokšto laikrodžiui, prieš tai sukomponavus melodijas, kurias turėtų skambinti būsimieji kurantai.

  2. Sudaryti iš elektroninių varpų. Elektroninių kurantų įrenginys gali generuoti iki 100 harmoniškai suderintų varpų garsų, tad šie kurantai gali skambinti bet kokias melodijas.

Bokštų laikrodžius pilnai sumontuojame ir atliekame garantinį bei pogarantinį aptarnavimą.

Naujienos PASLAUGOS Apie Mus Kontaktai

© 1999-2003 Kūrybinė grupė ATGIMSTANTYS VARPAI
atlikta: [ karera design ] 1999