Naujienos PASLAUGOS Apie mus Kontaktai
Kūrybinė grupė ATGIMSTANTYS VARPAI
Restauruojame kalto juodo metalo dirbinius ir atliekame meninės kalvystės darbus
Kalvystės darbus kuruoja gerai žinomas ne tik Lietuvoje menininkas kalvis Leonas GLINSKIS.

Visi varpai yra unikalūs muzikos instrumentai, daugumas jų yra vertingi meno kūriniai bei istorijos ir kultūros žinių šaltiniai.

Varpų ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo varpų liejimo technologinių ypatybių, bet ir nuo jų priežiūros naudojimo metu. Iš praktikos matome, kad gerai prižiūrimų varpų amžius iki neišvengiamo skilimo turi siekti keletą šimtų metų. Visas susidėvėjusias varpų ir jų pakabinimo konstrukcijų dalis reikia laiku remontuoti ir keisti, nes kiekvieno varpo skilimas yra didelė žala mūsų kultūros paveldui. Skilęs varpas negali būti suremontuotas net ir šiuolaikinėmis ''technikos amžiaus'' priemonėmis. Iš literatūros bei praktikos žinome, kad visi bandymai užlydyti skilusias varpo vietas nesuteikia jam naujo gyvenimo.

Iki pastarųjų dešimtmečių daugumas varpų detalių iš juodo metalo (šerdys, įvairios tvirtinimo detalės ir varžtai bei medinių sijų apkaustai ir guoliai) būdavo gaminamos kalvišku būdu. Remontuojant ir restauruojant varpus ne visuomet tinka šias varpų dalis keisti dalimis, pagamintomis naudojantis šiuolaikiniais gamybos metodais, tad jų restauravimui tampa būtinos "auksinės" menininko kalvio rankos.

Leonas - Vytautas GLINSKIS yra Lietuvos Dailininkų sąjungos narys nuo 1970 m. L. V. GLINSKIS yra sukūręs daug aukštos meninės vertės metalo plastikos darbų. Kai kuriuos paminėsime

  • kaltos geležies dekoratyviniai vartai Kauno IX-jame forte;
  • kaltos geležies intarpas prie Salomėjos Neries paminklo Vilniuje;
  • siena iš kaltos geležies laidojimo patalpose Vilniuje, Olandų gatvėje;
  • dekoratyvinės sienos, sumontuotos Dombajaus miesto viešbutyje (Šiaurės Kaukazas);
  • dekoratyvinė sienelė Kaišiadorių paukštyno poilsio bazėje;
  • dekoratyvinės grotos ant "Senojo rūsio" restorano langų Vilniuje.

Per ilgus kūrybinio darbo metus yra sukurta ir daugybė kitų, čia neišvardintų darbų.

Puikiai įrengtoje menininko kalvėje žaizdras ''neužgęsta''.

Dėl meno dirbinių iš kalto juodo metalo sukūrimo arba restauravimo kviečiame kreiptis elektroniniu paštu: varpai@post.omnitel.net

Naujienos PASLAUGOS Apie Mus Kontaktai

© 1999-2003 Kūrybinė grupė ATGIMSTANTYS VARPAI
atlikta: [ karera design ] 1999